W tym miesiącu nasz sewis sponsoruje Portret Pupila

Wojciech Serafin

serafin

jest absolwentem wydziału malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył w roku 1983 w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego.

Jest malarzem–realistą, choć niekiedy sięga też do form abstrakcyjnych. Głównym tematem jego twórczości są góry, z którymi związany jest od dzieciństwa. Znajduje też, podobnie jak jego ojciec - znany krakowski artysta malarz (Władysław Serafin), inspirację w zabytkowej architekturze rodzinnego Krakowa.
Jako malarz zadebiutował wystawą swych obrazów w Norwegii w roku 1981, a więc jeszcze przed ukończeniem studiów. Później przyszedł czas na liczne krajowe wystawy, głównie w Klubach Wysokogórskich. Przez wiele lat związany ze środowiskiem najwybitniejszych polskich alpinistów jak: Wanda Rutkiewicz, Andrzej Zawada, Jerzy Kukuczka, Wojciech Kurtyka, Krzysztof Wielicki, Eugeniusz Chrobak, czy Andrzej Zygmunt Heinrich.
Korzystając z ich wiedzy i doświadczenia organizował egzotyczne wyprawy plenerowe w góry najwyższe.

Obrazy Wojciecha Serafina znaleźć można na prawie wszystkich kontynentach świata. Maluje najczęściej dla klientów z USA, Kanady, Australii, Szwecji, Norwegii, Danii, Arabii Saudyjskiej i Japonii.

2010 - 2022 © Sztuka Polska.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie jakiejkolwiek treści bez zgody zabronione.

logo 75

W tym miesiącu nasz sewis sponsoruje Portret Pupila