Skip to main content

Jeśli chcecie zobaczyć jak niebawem będzie wyglądał nasz serwis to możemy uchylić rąbka tajemnicy ;-) NOWA SZTUKA POLSKA
Jeszcze trochę pracy potrzeba by wyeliminować wszystkie błędy i przenieść materiały ale już niedługo...

BAJKI NOWE

BAJKI NOWE

ARTUR ŻUKOW. Autor tomiku „Bajki Nowe” urodzony pod pewnymi względami za późno, z wielu powodów za wcześnie. Może to jednak kwestia miejsca, a nie czasu?
Jako nie pogodzony z rzeczywistością grafoman-wierszokleta, zabujany w wolności, autor obrazów malarskich, rysunków często satyrycznych, autor projektów plastycznych i technicznych a nawet muzyki kontemplacyjnej (internetowa płyta "Eine Klaine Nice Music" której nikt nie zauważył) - martwi się coraz bardziej - marząc o normalnym świecie. Spory potencjał twórczy, o który siebie podejrzewa zapewne niewiele przyniesie korzyści jemu samemu, jego bliskim oraz innym ludziom. Oby - po pierwsze - nie zaszkodził. Takie czasy.
O sobie tak pisze: "...Interesuję się zbyt wieloma rzeczami na raz. Niektórymi z konieczności, innymi jak rysunkiem, malarstwem, muzyką i składaniem wierszyków z przyjemnością...”
Niewielu mamy ludzi kultury, którzy przyznają się oficjalnie do swych prawicowych poglądów. Książeczka ta, która napisana została dla dzieci i ich rodziców ukazała się niedawno w niewielkim nakładzie po to, by pokazać inne spojrzenie na świat i ludzi.
Tomik ten jest zbiorem satyrycznych wierszy opisujących naszą codzienność, zbiurokratyzowaną i wyzbytą podstawowych wartości. Artur Żukow, stały współpracownik Polsko - Polonijnej Gazety Internetowej "KWORUM" swe wiersze zdobi własnoręcznie wykonanymi grafikami. Całość zawiera się na kilkunastu kartkach formatu A4. Tomik ten jest debiutem tego niezwykle utalentowanego i obiecującego twórcy średniego pokolenia. Dlatego zachęcam do przeczytania debiutanckiego tomiku.
Twórczość satyryczną autora zobaczysz na stronie: http://www.kworum.com.pl/galeria.php?id_gal=1
„Bajki Nowe” autorstwa Artura Żukowa - plastyka, kompozytora, nauczyciela, ojca, który postanowił zostać także autorem wierszy dla dzieci.

Zbigniew Legarski

No video selected.

Autor

Zbigniew Legarski
sobota, 01 styczeń 2011
Sztuka Polska nie ponosi odpowiedzialności za żadną część powyższego artykułu!

2010 - 2022 © Sztuka Polska.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie jakiejkolwiek treści bez zgody zabronione.

logo 75

W tym miesiącu nasz sewis sponsoruje Portret Pupila