W tym miesiącu nasz sewis sponsoruje Portret Pupila

BAJKI NOWE

BAJKI NOWE

ARTUR ŻUKOW. Autor tomiku „Bajki Nowe” urodzony pod pewnymi względami za późno, z wielu powodów za wcześnie. Może to jednak kwestia miejsca, a nie czasu?
Jako nie pogodzony z rzeczywistością grafoman-wierszokleta, zabujany w wolności, autor obrazów malarskich, rysunków często satyrycznych, autor projektów plastycznych i technicznych a nawet muzyki kontemplacyjnej (internetowa płyta "Eine Klaine Nice Music" której nikt nie zauważył) - martwi się coraz bardziej - marząc o normalnym świecie. Spory potencjał twórczy, o który siebie podejrzewa zapewne niewiele przyniesie korzyści jemu samemu, jego bliskim oraz innym ludziom. Oby - po pierwsze - nie zaszkodził. Takie czasy.
O sobie tak pisze: "...Interesuję się zbyt wieloma rzeczami na raz. Niektórymi z konieczności, innymi jak rysunkiem, malarstwem, muzyką i składaniem wierszyków z przyjemnością...”
Niewielu mamy ludzi kultury, którzy przyznają się oficjalnie do swych prawicowych poglądów. Książeczka ta, która napisana została dla dzieci i ich rodziców ukazała się niedawno w niewielkim nakładzie po to, by pokazać inne spojrzenie na świat i ludzi.
Tomik ten jest zbiorem satyrycznych wierszy opisujących naszą codzienność, zbiurokratyzowaną i wyzbytą podstawowych wartości. Artur Żukow, stały współpracownik Polsko - Polonijnej Gazety Internetowej "KWORUM" swe wiersze zdobi własnoręcznie wykonanymi grafikami. Całość zawiera się na kilkunastu kartkach formatu A4. Tomik ten jest debiutem tego niezwykle utalentowanego i obiecującego twórcy średniego pokolenia. Dlatego zachęcam do przeczytania debiutanckiego tomiku.
Twórczość satyryczną autora zobaczysz na stronie: http://www.kworum.com.pl/galeria.php?id_gal=1
„Bajki Nowe” autorstwa Artura Żukowa - plastyka, kompozytora, nauczyciela, ojca, który postanowił zostać także autorem wierszy dla dzieci.

Zbigniew Legarski

No video selected.

Autor

Zbigniew Legarski
sobota, 01 styczeń 2011

2010 - 2022 © Sztuka Polska.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie jakiejkolwiek treści bez zgody zabronione.

logo 75

W tym miesiącu nasz sewis sponsoruje Portret Pupila