Skip to main content

Jeśli chcecie zobaczyć jak niebawem będzie wyglądał nasz serwis to możemy uchylić rąbka tajemnicy ;-) NOWA SZTUKA POLSKA
Jeszcze trochę pracy potrzeba by wyeliminować wszystkie błędy i przenieść materiały ale już niedługo...

TEATRALNY CHLEW

TEATRALNY CHLEW

Nie będę dzisiaj pisał o klikach recenzenckich, ale o innym przykrym zjawisku, które powtarza się w każdym mieście i w każdym teatrze, kiedy rozpisuje się konkurs na dyrektora teatru.

Ilość spisków, plotek, intryg i budowania wszelakich opcji, które niestety mają  służyć jedynie partykularnym interesom spiskujących, a nie dobru Teatru, jest porażająca. Teatr, jako dobro nadrzędne przestaje być ważny, a ważne zaczyna być jedynie, żeby w ten, czy inny sposób dobrać się do żłoba.

W imię władzy pieniędzy i grania ludzie staczają się na samo dno, pokazując swoje nieczyste oblicze.

I oczywiście, jak zawsze najbardziej aktywni w tych przepychankach są ci najsłabsi “artyści”, którzy poprzez kolesiostwo próbują się okopać i pozałatwiać sobie przyszłe fawory – ci dobrzy poradzą sobie zawsze i wszędzie, bez wchodzenia w układy.

Nie boję się powiedzieć głośno, że gardzę taką postawą. Oportunizm i koniunkturalizm w sztuce są cechami wzbudzającymi mój wstręt i niesmak, a fałszywość tych ludzi dyskwalifikuje ich moim zdaniem, jako artystów.

Bo żeby uprawiać prawdziwą sztukę trzeba być szczerym. Szczerym wobec widza, wobec świata, ale przede wszystkim wobec siebie samego, a moje obserwacje ostatniego czasu dowodzą, że ludzie nie potrafią być nawet wobec własnego Ja.

W takich chwilach cieszę się, że mam swoją odskocznie i że mogę się zamknąć w zaciszu mojego gabinetu pisząc scenariusz do filmu.

Amen.

No video selected.

Artykuły powiązane

Autor

Grzegorz Kempińsky
środa, 29 maj 2013
Sztuka Polska nie ponosi odpowiedzialności za żadną część powyższego artykułu!

2010 - 2022 © Sztuka Polska.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie jakiejkolwiek treści bez zgody zabronione.

logo 75

W tym miesiącu nasz sewis sponsoruje Portret Pupila