„Nadzwyczajny, szalony, ale genialny” – rzecz o „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego

Źródło: Bez Kompleksów

Przez wielu krytyków uważany za najlepszy polski dramat XX wieku wieku. Józef Kotarbiński pisał o nim: „Nadzwyczajny, szalony, ale genialny”. „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego to utwór, obok którego trudno przejść obojętnie.

„FIUTY PISZĄ PEANY”

Źródło: Grzegorz Kempinsky Blog

Zadzwonił do mnie znajomy aktor jednego z teatrów w regionie…

Bezpośrednim powodem jego telefonu był mój artykuł o tym, jak z teatrów robi się domy kultury. Powiedział, że już nie może wytrzymać, bo gra w, za przeproszeniem, „gównie za gównem, a fiuty piszą peany„.
Nie potrafił zrozumieć mechanizmu, który polega na, jak to powiedział „przerobienie chujni w wydarzenie”.

TEATRALNY CHLEW

Źródło: Grzegorz Kempinsky Blog

Teatr w czystej postaci jest ambrozją dla duszy, przynajmniej dla mojej.

Kiedy tworzę jestem szczęśliwy.
Niestety będąc częścią branży teatralnej muszę także żyć z jej ciemniejszymi stronami.
Nie będę dzisiaj pisał o klikach recenzenckich, ale o innym przykrym zjawisku, które powtarza się w każdym mieście i w każdym teatrze, kiedy rozpisuje się konkurs na dyrektora teatru.

Komu przysługują 50% koszty uzyskania przychodu – 2018 r

Źródło: autorskielegalnie.pl

Od jakiegoś czasu mówiło się o zmianie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie uregulowania możliwości i zakresu korzystania z preferencyjnych, bo 50%, kosztów uzyskania przychodu. Na sejmowej stronie opublikowano już uchwaloną 27 października tego roku nowelizację o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

DODAWANIE TREŚCI

logo 250